נמאס: ככה לא מנהלים משא ומתן!

$(function(){setImageBanner('f6724f9f-2e81-4741-af25-445dcc946c2d','/dyncontent/2024/4/9/fb72e3b8-abf8-47d1-9a49-43e6e5cf3ff0.jpeg',17721,'אייטם כתבה וואצפ רמת גן ',525,78,false,54186,'Image','');})

ד״ר ישעיהו ביק לא מבין מדוע מי שמנהל את המשא ומתן מול החמאס - לא מומחה בניהול משא ומתן

מזה 3 חודשים שממשלת ישראל מנהלת משא ומתן מול החמאס. המו"מ מתנהל באמצעות מדינות מתווכות: ארצות הברית, מצרים וקטאר ומולם ראשי המוסד והשב"כ. הערבים יודעים לנהל משא ומתן והישראלים בוודאות לא, או "ככה ככה".

ניהול משא ומתן הוא מקצוע. דרושה סבלנות ודרוש תחכום מילולי שאין לישראלים.

אינני מבין מדוע ראשי המוסד והשב"כ נשלחו לנהל משא ומתן כשזהו אינו מקצועם!!!

למשטרה יש יחידה לניהול משא ומתן (עם מחבלים, רוצחים או כאלו שמנסים להתאבד). גם לשב"כ יש יחידת מו"מ. למה לא שלחו מקצוענים?

החמאס יודע לנהל משא ומתן.

סינואר דובר עברית ומכיר את המנטליות הישראלית. סינואר למד באוניברסיטה "מחשבת ישראל" בעת שבתו בכלא הישראלי. החמאס מומחים בשקרים, בהעמדות פנים ובהימורים עם פני פוקר. 

.

החמאס דורש דרישות מופרכות שאותן רק המנצח במלחמה יכול לדרוש! החמאס דורש שחרור אסירים עם דם על הידיים על פי מפתח של 50 אסירים לכל חטוף או חטופה! החמאס אינו מסכים לתת זכות וטו לישראל לגבי שחרור אסירים, כלומר רק החמאס יקבע! החמאס דורש נסיגה ישראלית מלאה עם התחייבות שהמלחמה נגמרת מיד וכן שלא להיכנס לעזה בשום אופן. להבטחת דרישותיו דורש החמאס ערבויות של ארצות הברית, מצרים, קטאר והאו"ם! החמאס משפיל את מדינת ישראל בהשפלה ששמורה למנצחים במלחמה! 

החמאס יכול לדרוש את אדמות הנגב בכדי להגדיל את שטח מדינתו או לדרוש את ירושלים ומסגד אל אקצה הקדושים לאיסלאם! אל תחפשו היגיון מערבי אצל מומחי החמאס למשא ומתן.

החמאס עצמו אינו משחרר שום מידע על החטופים. אין מידע על כמות החטופים החיים וכמות המתים ושמותיהם. החמאס אינו מאפשר לצלב האדום לבקר את החטופים אבל דורש ביקורים אצל עצורי הנוח'בה.

החמאס אינו מתחייב לכמות החטופים שיחזיר! החמאס דורש זכות לשחרר גופות חטופים במידה ולא יהיו בידיו מספיק חטופים חיים. מחיר גופה הוא כמחיר חטוף חי, כלומר 50 אסירי עולם.

רק היום, כשצה"ל נכנס לרפיח, מכריז החמאס על הסכמתו לעיסקת שבויים. כותרות התקשורת מדווחות על הסכמת החמאס מבלי לבדוק למה החמאס מסכים! החמאס מודיע שיסכים לקבל ערבויות אמריקאיות להפסקת המלחמה! (האם ארצות הברית הבטיחה לחמאס ערבויות להפסקת המלחמה? אם כן הרי זו שערוריה!).

ראש האופוזיציה, מר יאיר לפיד קורא לממשלת ישראל "רוצו אל החמאס". יסלח לי מר לפיד אבל הוא חסר אחריות ותבונה בסיסית.

במאמרי "לפטר את רונן צור - עכשיו", דנתי באסון שהמיט רונן צור על משפחות החטופים בדרך ניהול המאבק. משפחות החטופים בקריאות היסטריות של "עכשיו", הבהירו לסינואר מה המחיר שעליו לדרוש עבור החטופים (להשוואה ראו את המחיר הנמוך ששילמה ישראל בסבב השחרורים הראשון).

מדינת ישראל חייבת לשוב למשא ומתן עם החמאס תוך כדי ניהול הכיבוש של רפיח. ישראל צריכה להתנהג כמנצחת במלחמה. כיבוש רפיח מטיל לחץ עצום על סינואר והמחיר יצנח להחזרת החטופים בתמורה לחייו של סינואר עצמו (מחבלי החמאס או אנשי עזה מעולם לא עניינו את סינואר).

יש להעביר את ניהול המשא ומתן לידיים מקצועיות ומנוסות – עכשיו!


דר' ישעיהו (אישי) ביק   [email protected]


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה