דעה: למה התקשורת בישראל לא מדווחת לנו?

$(function(){setImageBanner('21ed8c4d-a45a-484d-989d-f1ae3b0e5e73','/dyncontent/2024/4/9/fb72e3b8-abf8-47d1-9a49-43e6e5cf3ff0.jpeg',17721,'אייטם כתבה וואצפ רמת גן ',525,78,false,54186,'Image','');})

סביב התקשורת הישראלית יש סימני שאלה רבים, שכל צד מאשים את הצד השני. ד״ר ישעיהו (אישי) ביק על חוסר האחריות של התקשורת בישראל

אילוסטרציה (canva)

לתקשורת בישראל יש אג'נדה פוליטית ומטרתה להפיל את ראש הממשלה המכהן בנימין נתניהו.

התקשורת נמנעת מדיווחים חיוביים המחזקים את רוח העם ומרבה לדווח על אירועים שונים באור שלילי. לדוגמא הכניסה לרפיח מוצגת כפעולה שתרע ותגרום להסתבכות עם העולם כולו.

התקשורת מספרת על מניעת אספקת פצצות חכמות לישראל על ידי ממשל ביידן. התקשורת לא מדווחת על השימוע שנערך לשר ההגנה האמריקני, לויד אוסטין, על ידי הסנטור גרהאם. בשימוע הסנטור תוקף את ההחלטה השגויה של הממשל האמריקני שמחזקת את אויבי ישראל ומונעת ממנה, או מקשה עליה, לנצח ולהשמיד את החמאס. סביר להניח כי הסנאט האמריקני יורה לממשל האמריקני לספק ללא עיכובים את צרכי הצבא הישראלי מאחר וחוק הסיוע לישראל ואוקראינה עבר בבתי הנבחרים. (בינתיים עיתונאים חשובים וחברי קונגרס בולטים יוצאים בהאשמות קשות נגד ביידן עד כדי זלזול ביכולת השיפוט שלו).

אינני מבין את ההיגיון האמריקני. לישראל יש פצצות רגילות וארצות הברית מספקת את מנגנון הדיוק. אם לא יהיו מנגנוני דיוק הפצצה תהפוך לפצצה "טיפשה" שתגרום נזקים אדירים ללא בקרה. זה לא הגיוני!! הרי האמריקנים דואגים שלא לפגוע בחפים מפשע!!

מדוע התקשורת הפסיקה לדווח על משפטי נתניהו? המשפטים נמשכים כל העת למרות המלחמה. העיתונאי אלי ציפורי מדווח על כישלונות התביעה והפרקליטות בכל מהלך שלהם. המשפט הופך לשערורייה של תפירת תיקים לראש ממשלה מכהן בניגוד לחוק (אין אישור יועמ"ש לפתוח בחקירת ראש הממשלה) ולצדק. זה לא מתאים לאג'נדה של התקשורת המגוייסת, שמתהדרת בחשיפת עוולות.

מדוע התקשורת איננה מדווחת לנו על 18 מנהרות שקיימות בין רפיח המצרית לרפיח העזתית ודרכן זורמים כלי נשק ותחמושת? מדוע לא מדווחים לנו כי המנהרות מנוהלות על ידי בנו של הנשיא א-סיסי והוא מרוויח מהן מיליארדי דולרים? הרי דיווח כזה יצדיק את הכניסה לרפיח וההשתלטות על ציר פילדלפי. לעומת זאת התקשורת מדווחת על איומי מצרים לבטל את הסכמי קמפ-דיויד אם ישראל תשלוט במעבר רפיח.

מדוע התקשורת אינה מדווחת לנו על אווירת הנכאים באיראן? תושבי איראן בפאניקה ורכשו ואגרו מוצרי מזון ותרופות והמחירים האמירו ב-30%!! מדוע לא מדווחים לנו שבאיראן יש ציורי גראפיטי הקוראים לישראל להשמיד את ההנהגה הדיקטטורית באיראן? מדוע לא מדווחים לנו שתושבי איראן חוששים ממלחמה בין ישראל לאיראן שבה ישראל תפגע פגיעות קשות באיראן ובכלכלתה (מתקני הנפט מהווים 60% מההכנסה), בעוד שאיראן אינה מסוגלת לפגוע בישראל? תושבי איראן אינם מאמינים לאיומי הבכירים בהנהגת איראן. הבורסה באיראן נפלה והריאל האיראני צנח ב-15%. חברות תעופה זרות אינן טסות לאיראן והלחץ על שגרירויות זרות לקבלת אשרת הגירה גבר מאד (רוב השגרירויות הוציאו את אנשיהן מאיראן מסיבות בטיחות).

למה התקשורת ממעיטה בביקורת על הרמטכ"ל הרצי הלוי? לא רק שאינו מסיים את תפקידו (הוא לקח אחראיות והבטיח להתפטר), אלא הוא ממנה אלופים חדשים בדמותו ובקונספציה שלו!!              

תת-אלוף עופר וינטר פוטר מהצבא למרות שאינו קשור למחדל ולמרות שהוא המומחה הגדול בצה"ל לענייני עזה. ליברמן (שאינו מחובבי הממשלה הזו) אמר עליו כי "אם וינטר היה אלוף פיקוד דרום לא היה קורה המחדל". עופר וינטר זוכה לאהדת הקהל ועשוי להתמנות לשר הביטחון במקום גלנט.

למה התקשורת מרבה לתקוף את בן גביר ואת סמוטריץ' מבלי לבחון באופן ענייני את התנהלותם. אין עליהם שום מילה חיובית אלא לגלוג בלבד. בן גביר הורה לחלק רישיונות לנשקים לתושבי המדינה, הקים 900 כיתות כוננות עם נשק ארוך (נשק שלא היה בידי מגיני עוטף עזה), הביא תוספת תקציב וחיזק את המשטרה. התנהלות בן גביר היא רעשנית אבל מעשיו חיוביים. סמוטריץ' מנהל את משרד האוצר ביד רמה ומדינת ישראל איתנה מבחינה כלכלית למרות המלחמה. סמוטריץ' היחיד שהודיע כי אם הפלסטינים יכריזו על הקמת מדינה עצמאית (הם פנו לאו"ם וכנראה יקבלו תמיכה מחברות האירגון), הוא יעצור להם כספים ויגרום למדינה הפלסטינית התמוטטות כלכלית. אבו מאזן לא מזלזל באיום הכלכלי!

למה התקשורת אינה מדווחת לנו שהחמאס משתלט על הסיוע ההומניטרי מרגע שהוא נכס לעזה. מחבל עם נשק עולה על כל משאית ופותח באש חיה על כל מי שמנסה לבזוז את השקים. החמאס יורה והורג באנשי עזה (ובעיקר במתנגדיו הפוליטיים אותם הוא מגדיר בוזזים ופושעים). החמאס יפגע ויהרוג כל איש "רשות פלסטינית" שיגיע "לנהל" את עזה (כבר הרגו שני קצינים של אבו מאזן). משמע אין סיכוי שעזה תנוהל על ידי אנשי "הרשות הפלסטינית המשודרגת". התקשורת ממשיכה לספר לנו על נפלאות "היום שאחרי" כשחלום שלטון אבו מאזן יתממש ברצועת עזה.

את העם לא נחליף אבל צריך להחליף את התקשורת

דר' ישעיהו (אישי) ביק  [email protected]  
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה