דעה: המתנחלים של היום הם החלוצים של פעם

$(function(){setImageBanner('14b0ca19-73fe-46b4-b2c6-63710d4fe4af','/dyncontent/2024/4/9/fb72e3b8-abf8-47d1-9a49-43e6e5cf3ff0.jpeg',17721,'אייטם כתבה וואצפ רמת גן ',525,78,false,54186,'Image','');})

דר' ישעיהו (אישי) ביק על האידאולוגיה החלוצית אותה מבטאים המתנחלים

דר' ישעיהו (אישי) ביק, צילום באדיבות המצולם

כאשר הייתי בבית הספר, חגגנו את יום תל-חי בטקסים ובשירי הלל לגיבור הגידם יוסף טרומפלדור שנפל על הגנת תל-חי. המשפט האלמותי שאמר בטרם נפטר, "טוב למות בעד ארצנו" היה משפט מכונן שלמילותיו הלכו גיבורים רבים.                                                                                             בזכות טרומפלדור וחבריו שלחמו על תל-חי, "אצבע הגליל" נשארה בשטח ישראל.

באותם ימים טרופלדור וחבריו נקראו "חלוצים". הוקמו ישובים רבים בשיטת "חומה ומגדל" (מגיעים לשטח ובונים בו מיד חומה מקיפה ומגדל מים/ שמירה). באותם ימים שלטו בהסתדרות הציונית (טרם הקמת המדינה) יוצאי רוסיה ובוגרי צבא רוסי שידעו כי רק בקביעת עובדות בשטח תיבנה המדינה היהודית.                                                                                                                             בהגדרות של היום, טרומפלדור וחבריו הם "מתנחלים".

לאחר קום המדינה וכיבוש יהודה ושומרון, הוקמו ישובים יהודיים, בשטח שנכבש, על ידי ממשלות השמאל (מפא"י או בשמה היום מפלגת העבודה). השלטון של יוצאי רוסיה ידע כי ניצחון במלחמה פירושו כיבוש שטחים וסיפוחם למדינת ישראל. הפוליטיקה הייתה מעורבת עם אידאולוגיה.

כיום נעלמה האידאולוגיה של השמאל. מפלגות השמאל שינו כיוון וחותרות רק לשלום עם הערבים הפלסטינים. מפלגות השמאל הולכות ודועכות. 

הזרם היחיד שנושא כיום את דגל האידאולוגיה הוא הציונות הדתית. אנשי הציונות הדתית משלבים אמונה דתית עם אמונה עזה בזכות עם ישראל על אדמתו. החרדים מכירים במדינת ישראל דה-פקטו (מעשית) אבל לא דה-יורה (חוקית) מאחר והמשיח עדיין לא הגיע.

הציונות הדתית מממשת את האידאולוגיה החלוצית, אבל במקום "חלוצים", הדביקו להם ביטוי מזלזל "מתנחלים". 

הישובים ביהודה ושומרון מאוכלסים ברובם על ידי אנשי הציונות הדתית חדורי האידאולוגיה והאמונה הדתית בזכותנו על כל שטחי יהודה ושומרון. יש להדגיש כי כל הישובים נמצאים על שטח C שעל פי הסכמי אוסלו נמצא בשליטה ישראלית.

אנשי הציונות הדתית או הדתיים הלאומיים כפי שהם מכנים את עצמם, משרתים בצה"ל שרות משמעותי. הדתיים הלאומיים מתגייסים ליחידות לחימה מסוכנות ומגיעים בהן לעמדות פיקוד צבאיות בכירות.

במלחמה, שעדיין נמשכת, משרתים תושבי יהודה ושומרון בהמוניהם. 80% מתושבי יהודה ושומרון התגייסו ללחימה בעזה תוך שהם משאירים את משפחותיהם לבדן בישובים מבודדים בסביבה ערבית עויינת.

רבים מאנשי הציונות הדתית נפלו בקרבות בעזה. כמות הנופלים גדולה מחלקם באוכלוסיה. מחצית מהנופלים (כ-50% ) הם אנשי הציונות הדתית, בעוד חלקם באוכלוסיה הוא 19% בלבד. כמות הנופלים בעלי "הכיפות הסרוגות" הוא פי 8 מכמות הנופלים מגוש דן (באופן יחסי).

באופן לא הגיוני חלקם של הדתיים לאומיים בין אלופי המטכ"ל הוא אפסי.

הגיע הזמן שיעשה צדק עם האוכלוסיה הערכית והיקרה הזו. יש לבטל את הגישה המזלזלת והביטויים המעליבים כגון "מתנחלים", "משיחיסטים" ועוד כהנה וכהנה. יש לתמוך בהם ולסייע בידם להקים עוד ועוד ישובים יהודיים ביהודה ושומרון. ישובים אלו שומרים ומגינים על תושבי השרון כגון נתניה, כפר סבא ורעננה. תושבי השרון מודעים לסכנה האורבת לפתחם מחדירת מחבלים מיהודה ושומרון אבל אינם עושים דבר                                                                                                         בכל שבת חודרים מאות טרקטורונים מהרשות הפלסטינית, עם לוחיות רישוי ירוקות, ומסיירים ומטיילים בכל שטחי השרון, עמק יזרעאל ועוד, ולומדים להכיר את הדרכים והשבילים.

יש בינינו רבים החותרים ומייחלים להקמת מדינה פלסטינית תוך אמונה כי כך יבוא השלום (או יגיעו ימות המשיח החילוני). אותם "חולמי החלומות" פועלים למען שלום דמיוני, שיטפח על פניהם עם חדירת מחבלים מיהודה ושומרון כמו בעזה.                                                        

במקום לכונן שלום עם אחינו היהודים מהאוכלוסיה הדתית לאומית.... "חולמי החלומות" "ורודפי השלום" נלחמים באחיהם היהודים למען ערבים "פלסטינים" שאינם מכירים בהם ואינם רוצים בשלום איתם. 

דר' ישעיהו (אישי) ביק   [email protected] 
 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה